• 0 850 251 84 36
  • info@biowell.com.tr

Düşük TOTOX değeri ile fark yaratan Omega3

Düşük TOTOX değeri ile fark yaratan Omega3
  • 20 Şubat 2022 09:46

Düşük TOTOX değeri ile fark yaratan Omega3

Düşük TOTOX değeri ile fark yaratan Omega3 

Omega3 de TOTOX nedir ?

TOTOX, balık yağlarının kalite değerlendirmesinde kullanılan ve total oksidasyon anlamına gelen uluslararası bir değerdir. İyi bir balık yağı preparatının düşük TOTOX değerine (maksimum 26) sahip olması gerekir.

Peroksit ve anisidin ölçümleriyle hesaplanan TOTOX değeri, yağın tazelik oranıyla ilgili çok daha berrak bir fikir vermektedir. Oksidasyon meydana geldiğinde, balık yağının EPA ve DHA içeriği de azalır.

Omega-3 ailesinin en önemli üyeleri olan EPA ve DHA’nın miktar olarak azalması ürünün etkinliğini de önemli ölçüde azaltır.

Yeni Zelanda’da yapılan bir çalışmada, balık yağı preparatlarının önemli bir kısmının oksitlenmiş olduğunu gözler önüne sermiştir. Oksitlenme sonucunda lipit peroksit çorbası adı verilen, aldehit ve keton içeren bir karışım oluşmaktadır.

Luazu™ Omega-3, düşük TOTOX değerine sahip olduğu belgelenmiş Alman BASF® içeriğiyle, güvenletercih edebileceğiniz yüksek kaliteli bir omega-3 / D3 preparatıdır. 

Nefeste Koku Bırakmayan Kaliteli Omega-3

Balık yağıyla ilgili olarak piyasadaki ürünler için müşteri memnuniyet anketlerinde öne çıkan kaygılardan birisi de midede oluşan gaz, ağızda ve nefeste oluşan istenmeyen kokudur. Bunun temel sebebi de ucuz ve kalitesiz hammaddeleri tercih etmesidir. Balık yağındaki EPA ve DHA, oksidasyona oldukça yatkındır. Bu, oksijenle temastan çok kolay etkilendikleri anlamına gelir. Oksidasyona uğramış yağ asitlerinin sağlık için bir faydası bulunmamaktadır. 

Diğer Başlıklar

Luazu Omega 3 + D3 Balık yağı Eczanelerde!

Luazu Omega 3 + D3 Balık yağı Eczanelerde!

20 Şubat 2022 09:25