• 0 850 251 84 36
  • info@biowell.com.tr
PLUS II ile Harekete geçin
  • 25 Şubat 2020 11:00

PLUS II ile Harekete geçin

Nasıl Hareket Ederiz?
İnsan, çok sayıda yapının, birbirleriyle koordineli bir dizi faaliyeti sayesinde hareket eder. Hareketin oluşumunu sağlayan yapıların tümüne hareket sistemi adı verilir. 

Hareket Sistemi 
1)Kemikler, eklemler ve kaslardan oluşur.  
2)Kemikler ve eklemler iskelet sistemini oluşturur. İskelet sistemi taşıyıcı görevi görür. 
3)Kas sistemi hareketi gerçekleştirir.

Kemikler Ne İşe Yarar?
1)Genel olarak kemiklerin tümü bedeni destekler. 
2)Kemiklerin büyük çoğunluğu hareket etmemizi sağlar.
3)Kan Yapan Kemikler 
4)Yassı kemiklerin iç kısımlarındaki boşlukta kemik  iliği vardır. Kemik iliği, kan yapım merkezidir. 

Kıkırdak
1)Kıkırdak, kemik gibi sert olmayan dayanıklı, esnek, bükülgen bir dokudur.  
2)Kemikle birlikte vücuda destek olan ve zaman zaman da kemik gibi görev yapan dolgu maddesidir. 
3)Zorlamalara ve basınca karşı doku ve organları korur. 
4)Yumuşak doku ve organların yapısına girerek onlara sertlik ve dayanıklılık kazandırır.

Glucosamine Sülfat Faydaları Nelerdir
Glucosamine kıkırdak ve eklem yastığı oluşturmak için vücutta doğal olarak üretilir. Glucosaminein hiçbir büyük gıda kaynağı olmadığından,sadece besin takviyesi olarak mevcuttur. Glucosamine’in sülfat formu, Glucosamine hidroklorüre göre vücut tarafından daha iyi absorbe edilebilir ve osteoartrit tedavisinde eklem ağrısını azaltabilir.
Glucosamine ( Glukozamin )i takviye etmek için günlük 300 – 500 mg, günde üç kez, toplam 900 – 1,500 mg dozajda kullanımı vardır. Glucosamine ( Glukozamin )’in faydaları doza bağımlıdır ve çalışmalar birkaç dozda alınan günde 2000 ila 3000 mg arasında kullanılır.
 

Kondroitin Sülfat ve Eklemler
Kondroitin sülfat, kıkırdağa esneklik sağlayan içerikleri vermeye yardımcı olan ve eklemdeki kemiklerin sürtüşmesi sonucu oluşan ağrılı şişkinlikleri iyileştiren anti-enflamatuar etkiye sahip, protein molekülünün parçalarından biridir. Kondroitin üzerine yapılan bir çok çalışma, onun, etkili bir biçimde eklemlerdeki şişlik ve sertliği giderdiğini; osteoartrit tedavisinde yararlı olabileceğini göstermiştir.
Chondroitin (Kondroitin Sülfat) standart bir dozu, takviye olarak seçilirse, günde 1000-1200 mg aralığında kullanımı vardır ve böylece kullanılır veya gıdalarla alınan iki ila üç bölünmüş dozlar arasında kullanılabilir.

Hyalüronik Asidin Faydaları Nelerdir?
Hyalüronik asit, vücudun her dokusunda bulunur ve belirli hayati aktiviteleri gerçekleştirmekten sorumludur. Hyalüronik asitin önemli faydalarından bazıları eklem ağrılarının tedavisi, cilt yaşlanmasını azaltması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. 
Hyalüronik asit, vücudun her dokusunda bulunur ve belirli hayati aktiviteleri gerçekleştirmekten sorumludur. Hyalüronik asitin önemli faydalarından bazıları eklem ağrılarının tedavisi, cilt yaşlanmasını azaltması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesidir.
Ayrıca hiyalüronan veya hiyalüronat biçiminde de ifade edilen hyaluronik asit, kimyasal olarak dallanmamış uzun polisakaritler içeren bir glikozaminoglikan (GAG) ‘dır. İnsan vücudunda belirli doku tiplerinde bulunur. Bunlar epitelyal, konnektif ve sinirsel dokulardır. Bunların dışında daha yüksek miktarlarda yumuşak dokularda ve gözün vitröz sıvısında bulunur. Hyalüronik asit vücuda pek çok şekilde fayda sağlar. Bağ dokusu bozuklukları olan hastaların büyük bir çoğunluğunda bu asidin yapısında anormallikler teşhis edilir. Bu asidin eksikliği yüzde kırışıklıklara neden olur, aynı zamanda deri esnekliğinin kaybına da neden olabilir.
 

Diğer Başlıklar

Foliwell ile İçiniz De Bebeğiniz De Rahat Etsin !

Foliwell ile İçiniz De Bebeğiniz De Rahat Etsin !

25 Şubat 2020 10:31
Güneşten Gelen Sağlık: Dekinon

Güneşten Gelen Sağlık: Dekinon

25 Şubat 2020 09:52